Bethseda

Biblické večírky v Besedě

K životnímu hledání, ke křesťanskému hledání, patří hledání otázek a odpovědí v Bibli. Většinou to bývá tak, že hledáme odpovědi na svoje otázky a nacházíme ne snad jen ty pravé odpovědi, ale dokonce dostáváme ty opravdové otázky, které mohou proměnit náš život, když je vezmeme vážně.

K takovému hledání a nacházení vás zveme vždy ve čtvrtek od 18 do 19 hodin. Biblický text, kterému se věnujeme, můžete najít na stránkách evangelického sboru, je to pravidelně text pro bohoslužby z předchozí neděle (nedělní slovo vycházející z tohoto textu můžete pro inspiraci najít tamtéž).

Program vychází z písmácké tradice evangelické církve, navazuje na tzv. biblické hodiny – čtení a kritický rozbor biblických textů a jejich souvislostí a přesahů s odborným úvodem a všeobecnou besedou.

Program je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro mírně i středně pokročilé. Bibli je vždycky dobré otevírat, lepší pak s odborným vedením a nejlepší ve společenství s druhými. Přijďte se přesvědčit a hledat a nacházet spolu s námi.

Nejbližší setkání bude ve čtvrtek 24.10., začínáme v 18h.